Vegan Çanta Nedir? Vegan Deri Nasıl Temizlenir?

Vegan Çantalar & Vegan nasıl temzilenir

Nedir Vegan Çanta?

"Vegan" terimi hayvanları ve hayvansal tüm ürünleri kullanmayı, tüketmeyi ve onlara zarar vermeyi reddeden bireyler ve oluşumlar için kullanılır. Vegan Çantalar ise bu felsefe ile üretilmiş tekstil malzemelerini tercih eden, doğaya saygılı ürünlerdir. Vegan Çanta Nedir? Vegan çantalar kesinlikle hiçbir hayvansal ürün kullanılmamaktadır. Bu onların her parçası anlamına gelir; vegan deri çantalar gibi dış kısımdaki kaplama malzemesinden kullanılan yapıştırıcıya kadar önemlidir.

Doğaya ve canlılara saygılı kalmak için vegan duruş sergileyen UNOISE ailesi ürünlerinde deri, kürk, kemik, jelatin, yün (koyun yünü,kaşmir, angora), ipek gibi hayvansal maddeleri kullanmayarak pamuk ve keten gibi bitkisel ya da akrilik, polyester gibi sentetik kumaşlar kullanmaktadır. Unoise çantaların genellikle askı kısımlarında kullanılan deriler; gerçek derinin hayvan dostu bir alternatifi olan vegan derilerdir.

Bizce tekstilin geleceği; doğaya ve tüm canlılara olan saygının modayla birleştiği ürünlerde olacaktır. Bu bağlamda vegan görüşü desteklemeye devam ederken, doğanın devinimine ve sürdürülebilir modaya ne denli destek olabileceğimiz konusunda araştırmalarımızı sürdürmeye devam ediyor olacağız.

Vegan Deri Nasıl Temizlenir?

Sabunlu su karışımına, aşındırıcı olmayan bir bezle, vegan derinin küçük bir parçasına uygulayarak zarar vermemesini sağlayın. Aynısını kağıt havlu üzerine az miktarda bebek yağı dökerek de yapabilirsiniz. Zamanla oluşabilecek kir veya izlerden kurtulmak için çantanızı ılık, sabunlu karışımla temizlemelisiniz.